Kurumsal Yayıncılık

Üzerinde markanızın logosu olan her yayın, marka algınızı yükseltir. Hazırladığımız kurumsal ve kurumiçi dergiler, prestij yayınlar, advertorial, röportaj ve portal içerikleri sayesinde müşterilerimizi en etkin biçimde tanıyor ve markalara katma değer sağlıyoruz.

 

Kurumsal Yayıncılığa Bakış Açımız

İletişim çağında yaşıyoruz ve 21. yüzyıl, kurumların insanlara ulaşabilmesi adına her gün yeni bir yol açıyor. Ancak teknoloji ilerledikçe sıcak ilişkilere ve doğrudan iletişime duyulan özlem de o ölçüde artıyor. Üstelik artık zamanımız da hepimiz için oldukça değerli. Pek çok kaynaktan bilgiye ulaşmak son derece kolay bile olsa, en doğru bilgiye ulaşmak artık daha çok zaman alıyor. Bu nedenle tek ve en doğru kaynaktan alınan bilgi daima daha eksiksiz ve sağlıklı oluyor. Zaman, bilgi ve teknoloji üçgeninde kurumlar, hem kendilerini daha iyi tanıtmak ve anlatmak hem müşterileriyle olan bağlarını kuvvetlendirmek hem de prestij kazanmak adına iletişim dergileri yayınlayarak zamanı yakalamayı seçiyorlar.

Günlük yaşamın stresi ve zaman kaygısı pek çok şeyden bihaber yaşamamıza neden oluyor. Bazen çevremizde olup bitenlerin farkına bile varamıyoruz. Hayat kendini çok çabuk yeniliyor ve değişim çok hızlı gerçekleşiyor. Bu değişime ayak uydurmak isteyen kurumlar gerçekleştirdikleri yayıncılık faaliyetleriyle hem gündemi yakalıyor hem de ulaşmak istedikleri hedef kitleye çok daha hızlı ve kısa yoldan ulaşabiliyor.

Burada önemi olan nokta, tabi ki hedef kitle… Söz konusu olan yayıncılık olunca, tüm pazarlama faaliyetleri eksen değiştirebiliyor. Çünkü kurum yayınları, kurumu doğru ve dürüst bir şekilde tanıtarak ve aynı zamanda sosyal sorumlu bir konuma oturtarak, yüksek meblağlar harcanarak gerçekleştirilebilecek pazarlama ve reklam faaliyetlerini çok kısa sürede rayına oturtabiliyor. Bir kişinin masasında ya da sehpasında duran bir dergi, hem kurum prestiji hem de marka bilinirliği açısından büyük önem teşkil ediyor. Böylece kurum dergisi, kurumsal yapıya katkıda bulunan bir PR aracı haline geliyor.

Biz de Medyapan olarak hem kurum içi hem de kurum dışı yayıncılık konusundaki tecrübelerimizle kurum dergilerinin proje aşamasından baskısına kadar her türlü noktasında bulunuyoruz ve hizmet anlayışımız gereği dergisini hazırladığımız kurumu kendi kurumumuz gibi tanıyarak çalışıyoruz. Bilgi üretim merkezi olarak çalışan Medyapan Ekibi, her türlü kurum içi ve kurum dışı yayını, röportajından fotoğraf çekimine, grafik tasarımından içerik oluşturmasına kadar hazırlar ve sunar. Yani Medyapan dergi projesini bir bütün olarak ele alır ve müşterisine herhangi bir iş bırakmaz.